Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Bleskovky 07. 08. 2020

Vedci objavili „vypínač“, ktorý núti tukové bunky páliť energiu

Medzinárodný výskumný tím zistil, ako sa aktivujú hnedé tukové bunky v ľudskom tele. Toto zistenie by mohlo viesť k novým spôsobom liečby obezity a cukrovky druhého typu.

Výskumníci z kanadského Centre de recherche du Centre hospitalier universitaire de Sherbrooke a Nadácie pre základný metabolický výskum Kodanskej univerzity svoje závery zverejnili v žurnále Cell Metabolism.

Hnedé tukové bunky spaľujú energiu a vytvárajú teplo po tom, čo sú aktivované chladnými teplotami alebo chemickými signálmi. Vedci teraz objavili, že zodpovedné za stimulovanie termogenézy sú receptory b2-AR v hnedých tukových bunkách.

To vysvetľuje, prečo mnoho predošlé výskumy snažiace sa stimulovať hnedé tukové bunky k páleniu energie dopadli tak biedne. Podľa Dr. Denisa Blondina sa vedci neustále zameriavali na nesprávny ciel.

Profesorka Camilla Schéeleová zase tvrdí, že toto zistenie pomôže efektívnejšie kontrolovať pálenie kalórií, senzitivitu na inzulín a chuť do jedla. Druhá fáza výskumu začne na jeseň a pokúsi sa potvrdiť závery prvej fázy aplikovaním liekom cieliacim na dané receptory.

Najnovšie bleskovky:




Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Najnovšie články:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame




© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist