Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Bleskovky 28. 08. 2020

Cvičenie s váhou tela je rovnako efektívne ako jogging

Ak nemáte radi beh, výskumníci z Univerzity v Prištine prišli na alternatívu, ktorá vás môže baviť viac a bude z kardiovaskulárneho pohľadu rovnako efektívna.

Pre vaše celkové zdravie podľa ich štúdie nie je žiaden rozdiel, či budete pravidelne venovať svoj čas ľahkému behu (joggingu) alebo len cvičiť v domácom prostredí s vlastnou váhou tela.

V experimente bolo 57 subjektov rozdelených do troch skupín – jedna nerobila nič, druhá sa venovala behu na trenažéri a tretia cvičila kruhový tréning.

Neprekvapujúca druhá a tretia skupina zaznamenali na konci výskumu vyšší úbytok váhy. Zaujímavé však bolo, aké podobné výsledky mali. Tvrdia, že ak nemáte blízko k behu, rovnaké výsledky vám môže priniesť aj kruhový tréning s cvikmi, ako sú drepy, kľuky, skracovačky či zhyby.

Najnovšie bleskovky:
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Najnovšie články:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist