Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Bleskovky 29. 08. 2020

Je to oficiálne: Golf môže znížiť stres a predĺžiť život

Sužuje vás stred z práce alebo vychovávania detí? Čo takto ho odbúrať golfom? Vedci potvrdili domnienky, ktoré jeho zástancovia tvrdili už roky – pomáha znižovať hladinu stresu.

Pokiaľ neberiete golf smrteľne vážne a nerozčuľuje vás každý zlý úder, ide o výborný nástroj na uvoľnenie duševného napätia a predlženie života.

Vedci z Univerzity v Missouri po desaťročnej štúdii 5900 starších subjektov zistili, že ľudia hrajúci golf aspoň raz mesačne mali o polovicu menšie riziko smrti, ako tí, ktorí sa mu nevenovali vôbec a o osem percent nižšie riziko úmrtia zo všetkých príčin. Golf tiež znižuje hladinu kortizolu, ktorý je zodpovedný za stres, mentálnu únavu a vysoký krvný tlak.

Vedci veria, že dôvodom tohto prospešného účinku môže byť kombinácia pobytu na čerstvom vzduchu, sociálny kontakt a fyzická aktivita nižšej intenzity.

Najnovšie bleskovky:
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Najnovšie články:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist