Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Bleskovky 04. 09. 2020

Nedostatok tohto vitamínu zvyšuje riziko chytenia koronavírusu

Od začiatku pandémie koronavírusu sa odborníci snažili radiť ľuďom, aby sa vyhýbali určitým zvykom, ktoré by mohli zvýšiť riziko nákazy. Teraz vedci objavili, že si ho môžete zvýšiť veľmi významne, ak nebudete prijímať dostatok vitamínu D.

V Žurnále americkej zdravotnej asociácie sa objavili výsledky štúdie Chicagskej univerzity, ktorá na základe skúmania 489 pacientov objavila spojenie medzi nedostatkom vitamínu D a novým koronavírusom.

Výskum zistil, že zo 60 % pacientov, ktorí prijímali dostatok tohto vitamínu, sa vírusom Covid-19 nakazilo len 12 %. Avšak, z 25 % pacientov, ktorí trpeli nedostatkom vitamínu D, až 22 % bolo testovaných pozitívne, čo znamená, že mali o 77 % vyššie riziko nákazy.

Vitamín D je dôležitý pre fungovanie nášho imunitného systému a už v minulosti sa ukázalo, že znižuje riziko virálnych respiračných ochorení. Tieto závery však neznamenajú, že ak budete prijímať dostatok tohto vitamínu, tak sa môžete vzdať ostatných preventívnych opatrení, aby ste zminimalizovali riziko nákazy.

Najnovšie bleskovky:
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Najnovšie články:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist