Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Bleskovky 07. 09. 2020

Pandémia neprospieva psychickému zdraviu

Najnovšie dáta vydané americkým Centrom pre kontrolu a prevenciu chorôb ukazujú, že počas pandémie nového koronavírusu významne vzrástli prípady mentálnych problémov. Týkajú sa pritom aj ľudí, ktorí predtým podobné problémy nemali.

V Spojených štátoch amerických sa duševne trápi až 40 percent dospelých ľudí, ktorí v niektorých prípadoch môžu siahnuť po alkohole alebo iných drogách. Experti tvrdia, že je to následkom pretrvávajúceho stresu a neistoty.

Na základe dotazníka, ktorý sa realizoval v júni, vyplynulo, že symptómami podráždenia a depresie trpí 31 % respondentov. 26 % trpí poruchou zo stresu, 13 % začalo alebo zvýšilo užívanie látok a dokonca až 11 % pomyslelo na samovraždu.

Odborníci odporúčajú, aby sa ľudia počas pandémie nezabúdali pravidelne spájať s blízkymi a priateľmi, zamerali sa na zdravé zvyky, cvičenie, kvalitný spánok a zdravé jedenie. Ak musíte pracovať z domu, treba si vytvoriť pracovný čas a dodržiavať ho. Netreba zabúdať ani na pravidelné prestávky.

Najnovšie bleskovky:
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Najnovšie články:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist