Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Bleskovky 18. 09. 2020

Vedci: Multivitamíny môžu skrátiť a uľahčiť priebeh choroby

Nedávna štúdia vedcov z Oregonskej univerzity zverejnená v žurnále Nutrients zistila, že dospelí ľudia, ktorí konzumujú multivitamíny, zinok a vitamín C majú kratší priebeh chorôb a taktiež ich príznaky nie sú až také vážne ako u je tomu u ľudí, ktorí ich neužívali.

Do výskumu sa zapojilo 42 zdravých účastníkov vo veku 55 až 75 rokov, ktorí boli na 12 týždňov rozdelení do dvoch skupín. Jedna užívala kombináciu multivitamínov a minerálov, druhá placebo. Počet dní s ochorením bol nižší u ľudí užívajúcich suplementy – v priemere tri oproti šiestim u kontrolnej skupiny.

Zároveň zistili, že ľudia prijímajúci zinok a vitamín C, o ktorých je známe, že zlepšujú imunitu, mali ľahšie symptómy ochorení.

Štúdia má samozrejme aj svoje limity. Obdobie troch mesiacov sa zdá byť príliš krátke na to, aby sa urobil záver, že ak chcete byť chorí kratšie a s ľahšími príznakmi, musíte užívať tieto doplnky výživy, ak máte nedostatok vitamínov alebo minerálov. Vedci budú potrebovať nadviazať na túto štúdiu dlhodobým výskumom.

Najnovšie bleskovky:
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Najnovšie články:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist