Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Bleskovky 23. 09. 2020

Aj po mesiacoch od vyliečenia na nich koronavírus zanechal stopy

Lekári z Českej pneumonickej a ftizeologickej spoločnosti upozornili na to, že aj niekoľko mesiacov po vyliečení z nového typu koronavírusu má významná časť pacientov stále následky na svojom zdraví.

Aj tri mesiace po prekonaní infekcie má 49 % z vyšetrených 79 chorých respiračné problémy. Ich priemerný vek je 45 rokov a väčšina (65) sa liečila doma bez nutnosti hospitalizácie. Okrem zhoršeného dýchania pritom u niektorých pretrváva kašeľ, iní majú stále bolesti na hrudníku či pociťujú únavu. Dokonca 28 % z nich má aj po troch mesiacoch porušený čuch a 9 % chuť.

Okrem subjektívnych problémov sa objavili aj tie, ktoré lekári zistili vyšetrením pľúc. Ide najčastejšie o zníženú schopnosť prenosu kyslíka v oblasti pľúcnych alveol, ktorou trpela tretina vyliečených pacientov. Potom ide o pokles kyslíka v krvi pri fyzickej záťaži či zostatkové postihnutie pľúcneho tkaniva.

Lekári plánujú subjekty znovu vyšetriť ešte dvakrát v budúcom roku, aby zistili, ako rýchlo a či vôbec sa pľúcne funkcie obnovujú.

zdroj: deník.cz

Najnovšie bleskovky:
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Najnovšie články:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist