Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Bleskovky 16. 10. 2020

Ako vplývajú na naše zdravie moderné technológie, ktoré využívame denne?

Televízia sa v 20. storočí stala bežnou súčasťou našich životov. Jej nadmerné sledovanie bolo spojené s obezitou či cukrovkou druhého typu. Vedcov zaujímalo, ako sa na zdraví prejavuje používanie moderných technológií, ako sú počítače, tablety a smartphony.

Žurnál BMC Public Health priniesol závery štúdie výskumníkov z Arizonskej štátnej univerzity, ktorí analyzovali 978 dospelých jedincov, ktorí vlastnili televízor a minimálne jedno iné zariadenie s obrazovkou.

Subjekty boli kategorizované podľa intenzity využívania týchto technológií na tri skupiny – ľahké využívanie, stredné využívanie a veľké využívanie. To veľké, pri ktorom ľudia využívali dané zariadenia aspoň 17,5 hodiny denne, viedlo k zhoršenej strave, menšej fyzickej aktivite, horšej kvalite spánku a väčšiemu stresu. Najhoršie pritom dopadla ľudí, ktorí kombinovali využívanie televízie a mobilného telefónu.

Najnovšie bleskovky:
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Najnovšie články:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist