Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Bleskovky 21. 10. 2020

Starší ľudia by sa nemali vyhýbať vysoko intenzívnemu cvičeniu

Štúdie vedcov ukazujú, že ľudia, ktorí majú po 70. roku života, by sa nemali vzdávať vysoko intenzívneho cvičenia, pretože sa ukázalo, že práve taký druh cvičenia má najlepší výsledok na ich dlhovekosť.

Iné výskumy podporujú tvrdenie, že u starších ľudí takého trénovanie spevňuje kosti, pričom experti naznačujú, že by im mali stačiť jedna až dve tréningové jednotky s HIIT tréningom týždenne, ak im to odobrí ich doktor.

Päťročná štúdia nórskych dospelých, ktorej závery zverejnil žurnál BMJ, ukázala, že ľudia v 70. rokoch života cvičiaci HIIT dvakrát týždenne mali nižšiu skoršiu mortalitu, ako tí, ktorí sa venovali cvičeniu v nízkej intenzite.

„Správame sa tak, že starší ľudia sú krehkejší a nedokážu zvládnuť intenzitu a nárazy alebo že im to zničí kosti a kĺby, no zistili sme, že opak je pravdou,“ poznamenala doktorka Belinda Becková z Griffitovej univerzity.

Okrem dopadu na kosti má takéto cvičenie pozitívny vplyv na náladu, riziko pádu zo straty balansu, kardiovaskulárne zdravie, kognitívne funkcie a spánok.

Najnovšie bleskovky:
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Najnovšie články:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist