Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Bleskovky 23. 10. 2020

Môže vás vitamín D ochrániť pred novým koronavírusom?

Niekoľko štúdií zisťovalo vplyv vitamínu D alebo jeho nedostatku na riziko nákazy novým koronavírusom, SARS-CoV-2. Hoci výskumy naďalej pokračujú, dôkazy, že vás tento vitamín pred vírusom ochráni, sú obmedzené. Zdravá hladina vitamínu D však môže posilniť imunitný systém a zľahčiť tak priebeh ochorenia.

Nedávna štúdia ukázala, že už 30 ng/mL 25-hydroxy vitamínu D pomohlo znížiť pravdepodobnosť ťažkého priebehu ochorenia a smrti u hospitalizovaných pacientov s Covid-19. Analyzovali sa dáta 235 pacientov a u starších ako 40 rokov sa znižovalo toto riziko o 51,5 %.

V minulosti už viaceré štúdie ukázali, že nedostatok vitamínu D môže oslabovať imunitný systém a zvyšovať riziko rozvoja respiračných ochorení. Niektoré štúdie ukázali, že doplnok výživy s obsahom vitamínu D podporuje imunitu a vo všeobecnosti chráni pred respiračnými ochoreniami.

Odporúčaná hladina vitamínu D variuje, ale väčšina expertov sa zhoduje, že by mala byť medzi 30-60 ng/mL.

Najnovšie bleskovky:
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Najnovšie články:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist