Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Bleskovky 09. 11. 2020

Diéta bohatá na túto látku dokáže znížiť krvný tlak

Už viaceré štúdie prišli na to, že pravidelná konzumácia jabĺk a červeného vína by mohla byť spojená s lepším kardiovaskulárnym zdravím. Nedávny výskum zverejnený v žurnále Nature možno prišiel na to, prečo tomu tak je.

Vedci z Univerzity v Readingu pri štúdií 25 618 mužov a žien prišli na to, že sa významne zlepšil tlak krvi u osôb, ktoré mali vo svojej strave vyšší obsah látky flavan-3-ol. Aj iné ukazovatele, ako krvné lipidy, c-reaktívny proteín sa zlepšili, ale len jemne.

Výskumníci sa na základne takého výrazného zlepšenia nazdávajú, že táto látka by mohla pomôcť ľudom zlepšiť ich celkové kardiovaskulárne zdravie. Nájdeme ju pritom nie len v červenom víne a jablkách, ale aj v zelenom, bielom či čiernom čaji, hrozne, bobuľovitom ovocí a kakau.

Najnovšie bleskovky:
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Najnovšie články:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist