Reklama:
Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Bleskovky 17. 11. 2020

Zdravá strava a fyzická aktivita počas tehotenstva vplývajú na dieťa

Zaujímavá štúdia Southamptonskej univerzity a Kráľovskej vysokej školy v Londýne zverejnená v žurnále PLosMed priniesla zistenie, že tehotné ženy s obezitou by mohli znížiť zdravotné riziko u svojich detí zlepšením svojej diéty a väčšou fyzickou aktivitou.

Obezita u žien zvyšuje pravdepodobnosť komplikácií počas tehotenstva a pôrodu, pričom sa zvyšuje aj riziko metabolických ochorení u detí v ich neskoršom živote.

Britskí vedci, ktoré skúmali dáte z 550 tehotných žien s obezitou a ich deti, však zistili, že keď sa dané ženy počas tehotenstva začali stravovať zdravo (prijímali viac potravín s nižším glykemickým indexom) a viac sa pohybovali, ich deti po nich zdedili „vylepšenú“ DNA. U žien, ktoré svoj životný štýl počas tehotenstva nezmenili, sa ich neduhy preniesli aj na novorodenca.

„Obezita počas tehotenstva môže mať dlhotrvajúci vplyv na matku aj dieťa. Táto štúdia ukázala, že matky, ktoré majú nadváhu, a ich deti môžu ťažiť z osvojenia si zdravej diéty počas tehotenstva,“ poznamenala pre Science Daly Jane Brewinová, ktorá sa podieľala na výskume.

Najnovšie bleskovky:




Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Najnovšie články:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame




© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist