Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Bleskovky 19. 11. 2020

Ako sa starať o pleť, keď dlhodobo nosíte rúško?

Nosenie rúška je efektívny spôsob, ako pomôcť v obmedzení šírenia nového koronavírusu a ochráni vás aj pred obyčajnou chrípkou. Jeho každodenné niekoľkohodinové nosenie si však môže vybrať daň na vašej pleti. Ako sa o ňu starať?

V prvom rade je potrebné vybrať si rúško, ktoré bude k pokožke šetrnejšie ako jednorazové rúška. Skúsiť môžete napríklad rúško z pravého hodvábu, ktorý zamedzí podráždeniu a obmedzí tvorbu jemných vrások.

Na tvár by ste tiež mali nanášať výživný krém, ktorý vytvorí vrstvu medzi pokožkou a rúškom, čím dôjde k zmierneniu trenia a upokojeniu pokožky. Dbať by ste mali aj na pery, ktoré sa vysušujú a môžu praskať – odpoveďou je balzam na pery.

Viacero ľudí sa sťažuje aj na tvorbu akné na brade alebo okolo úst. Pri používaní textilného rúška je dôležité po nosení ho pravidelne prať v šetrnom roztoku a využívať spomínaný krém na tvár, ktorý obmedzí trenia. Taktiež pomôže, keď si rúško po pár hodinách vymeníte za nové.

Najnovšie bleskovky:
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Najnovšie články:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist