Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Bleskovky 23. 11. 2020

Prínosy multivitamínov môžu byť spojené s placebo efektom

Mnoho ľudí má každodenný zvyk užiť multivitamínový doplnok výživy. Jeho účinky by však podľa nedávneho výskumu zverejneného v žurnále BMJ Open mohli byť len v našej hlave.

Vedci na štúdii viac ako 21 000 ľudských subjektov zistili, že konzumenti multivitamínov (4933 subjektov) s väčšou pravdepodobnosťou prehlásia, že majú excelentné zdravie, no klinicky merané dáta v skutočnosti neukazujú, že by sa ich zdravie líšilo od ľudí, ktorí multivitamíny neužívajú (16 670 subjektov).

Výskumníci dodali, že ešte bude potrebné na túto štúdiu nadviazať, aby sa potvrdilo, či sa za účinkami týchto doplnkov výživy skrýva len placebo efekt – potrebujú sa zamerať najmä na dlhodobé užívanie v kontrolovanom prostredí. Odporúčajú, aby každý človek, ktorý by chcel užívať tieto suplementy, konzultoval ich užívanie so svojím doktorom.

Najnovšie bleskovky:
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Najnovšie články:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist