Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Bleskovky 25. 11. 2020

Vedci: Vek nie je bariérou k úspešnému chudnutiu

Obézni ľudia vo veku nad 60 rokov môžu schudnúť rovnaké množstvo hmotnosti ako mladší ľudia uplatnením zmien v životnom štýle. Tvrdia to výskumníci z Univerzity Warwicku, ktorých práca demonštruje, že vek nie je prekážkou v chudnutí.

V spoločnosti prevažuje presvedčenie, že u starších ľudí klesá efektívnosť programov zameraných na chudnutie. Vedci sa pozreli, či tomu skutočne tak je a zistili, že ide len o mýtus.

Výskumníci si náhodne vybrali 242 pacientov, ktorí medzi rokmi 2005 a 2016 navštevovali centrum zamerané na boj s obezitou. Následne porovnali dve skupiny – pacientov vo veku pod 60 rokov a pacientov vo veku od 60 do 78 rokov. Zamerali sa na ich pokroky pri chudnutí.

Mladší pacienti schudli počas porovnateľne dlhého trvania programu zameraného na chudnutie v priemere 6,9 % telesnej hmotnosti, kým tí starší až 7,3 %. Stačilo im zdravšie sa stravovať a viac sa hýbať.

Najnovšie bleskovky:
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Najnovšie články:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist