Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Bleskovky 01. 12. 2020

Chcete mať rýchlejší mozog? Pite kakao

Vedci zo Spojených štátov amerických a veľkej Británie nedávno prišli so zaujímavou štúdiou, ktorou sa pokúsili zistiť vplyv konzumácie kakaa na ľudský mozog. Ich závery boli potešujúce.

Výskum sa zameral na 18 dospelých mužov z Birminghamskej univerzity a okolia vo veku 18 až 40 rokov. Ženy boli vylúčené, aby sa vyhlo vplyvu hormonálnych výkyvov a menštruačného cyklu na výsledky.

Skúmaná vzorka podstupovala náročnú kognitívne úlohy, pričom jedna skupina pila kakao s vysokým ossahom flavonoidov a druhá priemyselne spracované kakao s nízkym obsahom flavonoidov. Nikto nevedel, aké kakao pije.

Muži, ktorí prijímali kvalitnejšie kakao, mali reakcie rýchlejšie asi o minútu a lepšie sa im okysličovala mozgová kôra – dokonca až trikrát viac.

Okrem kakaa sú dobrými zdrojmi flavonoidov čaj, červené víno, arašidy, čerešne, jablká, hrušky či čučoriedky.

Najnovšie bleskovky:
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Najnovšie články:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist