Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Bleskovky 09. 12. 2020

Výskum: Vedie prerušovaná hladovka k chudnutiu?

Jedným z prezentovaných prínosov prerušovanej hladovky, pri ktorej jedinec jedáva len niekoľko hodín denne, je chudnutie. Nedávna štúdia však ukazuje, že by to v niektorých prípadoch nemusela byť pravda.

Dylan A. Lowe a jeho kolektív z Kalifornskej univerzity v San Franciscu a pridružených partnerských inštitúcií skúmali vplyv časovo obmedzeného jedenia na chudnutie a iné metabolické parametre u žien a mužov s nadváhou a obezitou.

Počas 12 týždňov sa skúmalo 141 osôb vo veku 18 až 64 rokov s BMI 27 až 43. Jedna skupina jedávala len od 12:00 do 20:00, druhá mala ako kontrolná skupina stravu rozloženú rovnomerne počas dňa.

Zo 141 osôb dokončilo úspešne štúdiu 116. U nich sa ukázalo, že tí s časovo obmedzenou diétou chudli pomalšie, ako tí, čo jedávali ráno, na obed aj večer.

Štúdia mala svoje limity a odborníci by na ňu radi nadviazali ďalším výskumom. Ukázala však aj jednu realitu – nie každý je schopný absolvovať časovo obmedzený druh diéty – práve z tej skupiny subjektov vypadlo niekoľko účastníkov.

Najnovšie bleskovky:
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Najnovšie články:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist