Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Bleskovky 30. 03. 2020

Časté umývanie jej škodí: Ako si chrániť pokožku na rukách?

Jedným z mimoriadne dôležitých opatrení, ktorým znižujete riziko prenosu nového koronavírusu i samotnej nákazy, je dôkladné umývanie rúk a ich dezinfekcia. Ak to dodržujete, možno ste si už všimli, že vám pokožka na rukách začala praskať a objavili sa náznaky pálenie, svrbenia či bolesti.

Pokožka je citlivá a časté umývanie jej neprospieva. V tomto období však nemôžete túto hygienickú procedúru obmedzovať! Ako si teda ochrániť pokožku inými spôsobmi?

1. Pre umývanie rúk využívajte čo najšetrnejšie mydlá a dezinfekčné prostriedky. Obmedzte produkty s vysokým obsahom alkoholu.

2. Na ruky si preventívne nanášajte (hydratačný) krém aj v prípade, ak ešte žiadne problémy nepociťujete – minimálne pred spaním. Keď už sa symptómy prejavia, natierajte si ruky po každom umývaní. Ak sa problém zhorší alebo neutíchne, budete musieť využiť špeciálne mastičky.

3. Pred kúpeľom alebo sprchou si na ruky naneste olej, ktorý vytvorí ochrannú vrstvu – vodu bude odpudzovať. Ak máte ešte z leta opaľovací olej, hodí sa perfektne.

4. Pri domácich prácach (ako sú umývanie riadov, vytieranie podlahy, čistenie kúpeľne) obmedzte kontakt rúk s chemickými prípravkami – používajte rukavice.

Najnovšie bleskovky:
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Najnovšie články:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist