Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Bleskovky 05. 02. 2021

Ako pandémia zmenila fitness zvyky?

Rok 2020 zmenil život väčšine ľudí na svete. Globálna pandémia zmenila aj fitness zvyky, ako odhalili aj niektoré štúdie.

Asi najväčšou zmenou, na ktorú zrejme nebolo nutné robiť žiadnu štúdiu, je, že sa cvičenie v masívnej miere presunulo do domáceho prostredia.

Žurnál BMJ však priniesol zaujímavé zistenie na základe britskej vzorky, že pandémia a hlavne s ňou súvisiace lockdowny spôsobili zvýšenie záujmu o cvičenie ako také.

Záujem o cvičenie vzrástol najmä preto, že pre množstvo ľudí sa stal alternatívou pre iné činnosti, ktoré pre prísne opatrenia vykonávať nemôžu.

Samozrejme, obmedzenia môžu vplývať aj negatívne, najmä pre ľudí, ktorých aktivita pred pandémiou bola veľmi vysoká – podľa dotazníka Sport England až 41 % respondentov venuje fyzickým aktivitám menej času ako predtým, kým 31 % ich robí viac.

Najnovšie bleskovky:
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Najnovšie články:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist