Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Bleskovky 31. 07. 2020

Ako prežiť v zdraví a pohode teplé letné dni?

Po daždivom a premenlivom období sa konečne oteplilo. Kým mnohých to potešilo, iným to môže komplikovať život. Ako prežiť horúce letné dni v zdraví a pohode? Český deník.cz priniesol sedem dobrých tipov:

  1. Premýšľajte pri obliekaní – vyberajte si ľahké a voľnejšie oblečenie z bavlny. Pred úpalom vás ochránila klobúčik alebo šiltovka. Oči zase ochránia slnečné okuliare.
  2. Opaľovacie krémy využívajte aj mimo kúpaliska – natrite sa opaľovacím krémom aj vtedy, ak idete len ne prechádzku či venčenie psa. Je jedno, či sa cielene opaľujete, pod slnkom čelíte hrozbe spálenie kože, čo je nepríjemné a aj škodlivé.
  3. Nezabúdajte na pitný režim – pite skôr, ako pociťujete smäd. Mali by ste vypiť aspoň 2 litre vody denne. Pite priebežne. Nalačno nepite kávu, čaje ani kupované džúsy. Pozor aj na príliš chladné nápoje.
  4. Jedzte ľahko a častejšie – zeleninové šaláty a ovocie majú na telo zásaditý účinok a vďaka tomu nás ochladzujú. Obsahujú aj vodu, ktorá je dôležitá pre hydratáciu. Obmedzte ťažká, tučné jedlá.
  5. Nepresiľujte sa – odložte fyzicky náročné aktivity na ráno alebo večer, kedy vás slnko tak nevyčerpá.
  6. Ochladzujte sa z vonkajška – nastavte si klimatizáciu, ale rozumne. Ak ju nemáte, pomôže stolný ventilátor. Postavte pred ventilátor mysu s chladnou vodou a osvieži vás. Raz za čas si opláchnite tvár a krk studenou vodou a sprchujte sa vlažnou vodou.
  7. Poraďte sa s lekárom – ak užívate lieky, konzultujte s vašim doktorom, či jeho vedľajšie účinky nemôže horúčavy znásobiť. Niektoré voľno predajné lieky zase môžu zvyšovať riziko spálenia kože. Opatrní buďte, ak máte cukrovku alebo vysoký krvný tlak. A tiež pozor na jedlá s majonézou či vajíčkami.


Najnovšie bleskovky:
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Najnovšie články:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist