Vedci však nedávnym výskumom zistili, že vírus Covid-19 príchodom leta nezanikne. Svoje závery zverejnili v Žurnále Kanadskej medicínskej asociácie, pričom sa zamerali na geografické a meteorologické faktory a ich vplyv na šírenie koronavírusu. Údaje pochádzali zo 144 geopolitických regiónov a zahŕňali aj 375 609 prípadov nakazenia. Medzi ignorovanými krajinami boli Čína, Taliansko, Irán a Južná Kórea, pretože v nich dosahovala epidémia vrchol.
Kým opatrenia v krajinách mali preukázateľne pozitívny vplyv na obmedzenie jeho šírenia, otepľovanie nie. Výskumníci zistili, že šírenie neobmedzovali ani zmeny nadmorskej výšky. Stále však ponechávajú otvorenú hypotetickú možnosť, že by šírenie mohla v menšej miere obmedzovať nižšia vlhkosť vzduchu.
„Leto nespôsobí, že táto vec odíde. Je dôležité, aby to ľudia vedeli. Na druhú stranu, čím viac malo dané územie zásahov zo strany predstaviteľov verejného zdravotníctva, tým väčší vplyv to malo na spomalenie epidémie. Tieto opatrenia sú skutočne dôležité, pretože momentálne na spomalenie tejto epidémie fungujú ako jediné,“ povedal profesor Dionne Gesink pre Medical News Today.
Najnovšie bleskovky:
- Kešu má významný vplyv na srdce
- Je lepšie si čistiť zuby pred alebo po raňajkách?
- Ktorá veková skupina je najnáchylnejšia na obezitu?
- Konzumácia hot-dogu vám môže skrátiť život o 36 minút
- Zdravá strava môže predchádzať osteoartritíde kolien
- Cvičenie by mohlo podporiť rast slovnej zásoby u detí
- Nové štúdie: Rastlinná strava znižuje riziko problémov so srdcom
- Koľko hodín spánku potrebujete, aby ste si skutočne oddýchli?
- Viac bleskoviek »