Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Bleskovky 13. 05. 2020

Koronavírus už postihol cez 4,3 milióna ľudí. Leto nepomôže, tvrdia vedci

Pandémia koronavírusu, ktorá začala v čínskom Wu-chane v decembri 2019, už má za následok 4,3 milióna preukázaných nakazených na celom svete a viac ako 292 000 úmrtí. Jej tempo sa v mnohých štátoch spomaľuje a niektorí ľudia stále dúfajú, že leto ju pomôže ešte viac potlačiť.

Vedci však nedávnym výskumom zistili, že vírus Covid-19 príchodom leta nezanikne. Svoje závery zverejnili v Žurnále Kanadskej medicínskej asociácie, pričom sa zamerali na geografické a meteorologické faktory a ich vplyv na šírenie koronavírusu. Údaje pochádzali zo 144 geopolitických regiónov a zahŕňali aj 375 609 prípadov nakazenia. Medzi ignorovanými krajinami boli Čína, Taliansko, Irán a Južná Kórea, pretože v nich dosahovala epidémia vrchol.

Kým opatrenia v krajinách mali preukázateľne pozitívny vplyv na obmedzenie jeho šírenia, otepľovanie nie. Výskumníci zistili, že šírenie neobmedzovali ani zmeny nadmorskej výšky. Stále však ponechávajú otvorenú hypotetickú možnosť, že by šírenie mohla v menšej miere obmedzovať nižšia vlhkosť vzduchu.

„Leto nespôsobí, že táto vec odíde. Je dôležité, aby to ľudia vedeli. Na druhú stranu, čím viac malo dané územie zásahov zo strany predstaviteľov verejného zdravotníctva, tým väčší vplyv to malo na spomalenie epidémie. Tieto opatrenia sú skutočne dôležité, pretože momentálne na spomalenie tejto epidémie fungujú ako jediné,“ povedal profesor Dionne Gesink pre Medical News Today.

Najnovšie bleskovky:
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Najnovšie články:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist