Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Bleskovky 25. 05. 2020

Máte pri počúvaní hudby husiu kožu? Toto to o hovorí o vašom mozgu

Energická hudba nás stimuluje k lepším výkonom v posilňovni, pokojná nás upokojuje. To, ako sa pri počúvaní hudby cítite, môže hovoriť niečo aj o nás samotných. Ak vám pri počúvaní naskakuje husia koža alebo vstávajú chĺpky, váš mozog by mohol byť mimoriadny.

Absolvent Harvardu Matthew Sachs zrealizoval štúdiu, pri ktorej 20 ľudí počúvalo svoju obľúbenú hudbu a popri tom im boli robené scany mozgu a jeho aktivity. Desať z nich zaznamenalo vstávanie chĺpkov alebo nástup husej kože. Následne boli ich mozog a jeho aktivita porovnané s údajmi z ľudí, ktorí nič také pri počúvaní hudby nezažívali.

Výsledkom toho bolo zistenie, že ľudia, ktorí sú schopní prežívať hudbu emocionálnejšie, majú významné iné mozgové štruktúry. Majú hustejší objem vlákien, ktoré spájajú mozgovú kôru s oblasťami spracovávajúcimi emócie. Tie tak navzájom môžu lepšie komunikovať.

Ak by sa na prácu nadviazalo, mohlo by sa zistiť, aké neurologické procesy tento jav spôsobujú. To by do budúcna vytváralo potenciál zlepšenia liečby rôznych psychologických problémov, akým je napríklad aj depresia.

Zdroj: Neuroscience News

Najnovšie bleskovky:
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Najnovšie články:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist