Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Bleskovky 29. 07. 2020

Štúdia s Pizzou: Občasné prejedanie telu neublíži

Výskumníci z Centra výživy, cvičenia a metabolizmu Bathskej univerzity porovnali efekty normálneho jedenia s maximálnym prejedaním. Zistili, že mladí muži vo veku od 22 do 37 rokov, ktorí zjedli takmer dvakrát toľko pizze, keď tlačili na svoje limity oproti normálu, dokázali aj napriek dvojnásobnému príjmu kalórií udržať množstvo živín v krvnom obehu v normálnom rozsahu.

Vedci tak konštatujú, že zdravá osoba nebude trpieť po občasnom prejedaní žiadnymi okamžitými negatívnymi dôsledkami, pokiaľ ide o metabolickú kontrolu.

Hladina krvného cukru sa pri tomto extrémnom prejedaní nezvýšila oproti normálnemu jedlu. Množstvo inzulínu v krvi bolo o 50 % vyššie ako normálne a aj zmeny u hormónov stimulujúcich vylučovanie inzulínu a pocity nasýtenia, boli prejedaním najviac ovplyvnené. Krvné lipidy sa zvýšili len veľmi jemne, pričom sa prijalo dvakrát viac tukov ako normálne.

Štúdia tiež zisťovala následky na apetít a náladu u subjektov. Štyri hodiny po dojedení sa účastníci cítili ospalo až letargicky a nemali žiadnu chuť do jedla, dokonca im nechutilo ani sladké.

Vedci však varujú, že hoci občasné prejedanie môže byť pre zdravú osobu neškodné, dlhodobé prejedania môže viesť k zvýšeniu rizík zdravotných problémov, ako sú obezita, cukrovka a problémy s kardiovaskulárnym systémom.

V budúcnosti by autori štúdie chceli zopakovať experiment aj s využitím žien, starších ľudí a ľudí s nadváhou.

Najnovšie bleskovky:
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Najnovšie články:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist