Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Bleskovky 01. 04. 2020

Koronavírus na oblečení. Ako ho eliminovať?

Nový typ koronavírusu sa šíri aj dotykom rúk s infikovaným povrchom a ich následným kontaktom s tvárou v oblasti úst a nosa. Dokáže prežiť niekoľko hodín či dní na rôznych povrchoch, a tak je pochopiteľná otázka, ako sa do dotýka oblečenia.

COVID-19 môže byť vo vzduchu infekčný 3 hodiny, na kartónovom obale najviac 24 hodín, na skle, plaste alebo kove dokonca aj 3 dni. Čo však oblečenie?

Momentálne nie sú známe konkrétne časy pre textílie, ale niektorí odborníci, medzi ktorých patrí aj austrálska virologička Sacha Stelzer-Braidová, predpokladajú, že to bude podobné, ako v prípade poréznych povrchoch, ako je aj papier, čiže zhruba deň.

Ľuďom, ktorí si chcú byť istí, že si doma vírus nebudú udržovať, Stelzer-Braidová odporúča hodiť oblečenie do pračky a nastaviť tepotu vody na minimálne 60 stupňov Celzia. Už aj nedávna americká štúdia ukázala, že vírus neprežije teplotu vyššiu, ako je 56 stupňov Celzia.

Aktuálnou témou sú aj bavlnené rúška na tvár. Tie sa môžu opakovane používať, ale po každom nosení ich musíte buď: oprať na vysokej teplote (ideálne 90 stupňov), dôkladne vyžehliť alebo ponoriť do vriacej mydlovej vody. Pre väčšiu istotu môžete tieto riešenia kombinovať.

A nezabúdajte si po manipulácii s oblečením alebo rúškom dôkladne umyť ruky skôr, ako sa chytíte niečo iného, vrátane dvierok na práčke či žehličky.

Najnovšie bleskovky:
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Najnovšie články:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist