Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Bleskovky 17. 05. 2021

Meditačné cvičenie by mohlo znížiť riziká demencie

Odhaduje sa, že do roku 2050 bude až 152 miliónov ľudí na celom svete žiť s Alzheimerovou chorobou. K dnešnému dňu neexistujú lieky, ktoré by ju dokázali liečiť. Existujú však cielené zmeny v životnom štýle, ktoré by riziko jej vzniku mohli znížiť.

Aj teraz vedci z Univerzity Thomasa Jefferssona vo Philadlephii zverejnili v Žurnále Alzheimerovej choroby výsledky štúdie, ktoré naznačujú, že praktizovanie meditácie a život s duševnej rovnováhe by mohli znížiť viacero rizikových faktorov rozvoja tejto choroby.

Venovanie sa duševným cvičeniam môžu redukovať zápaly či kardiovaskulárne choroby, ktoré patria medzi rizikové faktory. Tiež však zlepšujú duševné blaho jedinca. Ľudia, ktorí ho majú vyššie, majú o 2,4-krát menšie riziko Alzheimerovej choroby ako tí s nízkym skóre. Aj manažment stresu znižuje riziká.

Prínosná v tomto smere sa pritom javí už krátka, 12- minútová meditácia Kirtan Kriya, u ktorej sa verí, že znižuje prejavy depresie, úzkosti a funguje aj ako prevencia demencie. Už aj skoršia štúdia zistila, že po ôsmich týždňoch každodenného praktizovania tejto meditácie možno pozorovať zlepšenie prekrvenia mozgových centier, ktoré zodpovedajú za našu pamäť, logické myslenie či reč.

Najnovšie bleskovky:
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Najnovšie články:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Sme aj na Instagrame
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist