Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Bleskovky 02. 04. 2020

Ako môže hlad ovplyvniť vaše rozhodnutia?

Už ste asi počuli, že nemáte nakupovať potraviny, keď ste hladní. Väčšina ľudí nie je disciplinovaná natoľko, aby neskončila doma s balíkom nezdravých jedál. Štúdia Univerzity v Dundee však zistila, že hlad by nemusel ovplyvňovať vaše rozhodnutia len pri nákupe potravín.

Britskí výskumníci zistili, že hladné osoby majú tendenciu robiť rozhodnutia, ktoré sú zamerané na okamžité alebo krátkodobé uspokojenie aj napriek tomu, že by odmena neskôr mohla byť väčšia. Ľahšie sa tiež dohodnú na niečom, ako sýti ľudia. Stručne povedané – narobia najracionálnejšie voľby.

Ak teda plánujete hovoriť o povýšení alebo zvýšení platu, prípadne si kupujete automobil alebo inú drahú vec, mali by ste sa uistiť, že sa dobre najete predtým, ako začnete vyjednávať alebo urobíte nákupné rozhodnutie.

Najnovšie bleskovky:
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Najnovšie články:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist